Neofelis

Кримінальні справи

Рішення нестандартних,
складних і запущених справОдним з основних напрямків діяльності Адвокатського об’єднання є надання правової допомоги в кримінальних справах. Адвокати нашого об’єднання захищають інтереси всіх учасників кримінального провадження (підозрюваних, обвинувачених, потерпілих, свідків) на всіх стадіях кримінального процесу і сприяють якнайшвидшому відновленню прав свого клієнта. Ми забезпечуємо повну конфіденційність та комплексність захисту людей, які довірили нам захист своїх прав.

Законні права підозрюваного, обвинуваченого або потерпілого у кримінальній справі не захищають ні суди, ні слідчі, ні прокурори. Без активної допомоги хорошого адвоката у кримінальних справах неможливо розраховувати на позитивний результат, навіть в разі, якщо людина дійсно не здійснював ніяких протиправних дій. Захистити права потерпілого і отримати адекватну компенсацію також складно. Якщо Ви зіткнулися з ситуацією, в якій Вам необхідний адвокат у кримінальних справах, зв’яжіться з юристами об’єднання “NEOFELIS LAW GROUP”, щоб знайти захисника, здатного професійно захистити Ваші інтереси.

 

До преліку послуг у кримінальних провадженнях входять:

 • Юридичні консультації з усіх питань, пов’язаних із притягненням до кримінальної відповідальності
 • Участь у проведені обшуку, допиту, слідчого експеременту
 • Збирання фактів, документів та інших речових доказів, які можуть бути використані на користь підзахисного
 • Захист при затриманні
 • Захист громадян від незаконного переслідування правоохоронними органами
 • Представництво інтересів в органах досудового слідства
 • Представництво інтересів в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції / апеляційне та касаційне оскарження вироків та окремих ухвал
 • Подання скарг до Європейького суду з прав людини
 • Супровід питань, пов’язаних з обранням і зміною запобіжного заходу
 • Зняття арешту в рамках кримінального провадження
 • Аналіз проектів угод з органом обвинувачення чи з потерпілою стороною та роз’яснення наслідків таких угод
 • Складання та подання цивільного позову в рамках кримінального провадження

Винятковий досвід у таких категоріях справ як:

 

 • Економічні кримінальні правопорушення

Надання ефективної юридичної допомоги в економічних злочинах, потребує високу кваліфікацію адвоката у зв’язку з тим, що захисник повинен досконало розбиратися не лише у кримінально-процесуальній сфері, а й в досконалості володіти економічною складовою та законодавством України, що регулює економічні відносини у державі.

Як правило, в даній категорії справ клієнти звертаються на стадії, коли останнього в якості свідка  або підозрюваного викликають по справі для допиту та слідством вже зібрано необхідну доказову базу для притягнення особи до кримінальної відповідальності, що ускладнює подальше обрання лінії захисту. Тому, чим раніше ви звернетесь за отриманням правової допомоги, тим більше шансів успішно відстояти позицію захисту.

Завдання адвоката з економічних кримінальних правопорушень на стадії досудового слідства – це попередження притягнення клієнта до кримінальної відповідальності, здійснення контролю за проведенням обшуків, допитів, експертиз та інших слідчих дій, а також вчасне запобігання  та оскарження порушення прав клієнта.

Категорії справ економічних кримінальних правопорушень, в яких ми здійснюємо захист прав клієнтів:

контрабанда (ст. 201 КК України)

легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ст. 209 КК України)

нецільове використання бюджетних коштів (ст. 210 КК України)

ухилення від сплати податків, зборів (ст. 212 КК України)

шахрайство з фінансовими ресурсами (ст. 222 КК України)

 

 • Тілесні ушкодження

Розслідування та судовий розгляд справ даної категорії, як правило, має наслідком винесення вироку з призначенням покарання у виді позбавлення волі. Окрім цього, на обвинуваченого покладаються витрати за проведення судово-медичних експертиз, відшкодування шкоди, завданої потерпілому та інші відшкодування, що можуть сягати сотні тисяч гривень.

З цих причин, надання правової допомоги у даній категорії справ є як ніколи важливим, адже тільки кваліфікований адвокат зможе забезпечити правильну кваліфікацію дій підозрюваних осіб, а також розкриття дійсних обставин справи.

Завдання адвоката в даній категорії справ у разі представництва інтересів підозрюваного/обвинуваченого – мінімізувати ризик настання відповідальності за такі злочини. У разі ж представництва інтересів потерпілого – притягнення до кримінальної відповідальності винної особи та відшкодування в повному обсязі завданої шкоди.

Категорії справ по тілесним ушкодженням, в яких ми здійснюємо захист прав клієнтів:

умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121 КК України) в т. ч. заподіяне у стані сильного душевного хвилювання (ст. 123 КК України) та у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення (ст. 124 КК України)

умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 122 КК України)

умисне легке тілесне ушкодження (ст. 124 КК України)

необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 128 КК України)

 

 • Вбивства

Вбивство належить до категорії найбільш суспільно небезпечних кримінальних правопорушень, у зв’язку з чим розслідування по даній категорії справ є тривалим і наслідком має винесення вироку з призначенням покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи років і аж до довічного позбавлення волі.

Важливе значення мають будь-які обставини справи, що може мати суттєве значення для кінцевого винесення вироку судом. Як правило, слідство упускає обставини, що можуть пом’якшити покарання, що є недопустимим. Точно так же слідство досить часто опускає докази, які виправдовують підозрюваного/обвинуваченого та не проводять слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії, що є не вигідними для сторони обвинувачення. При цьому, зібрані докази рясніють кількістю порушень процесуального законодавства, виявлення та звернення уваги суду на які, є вкрай важливим та може здійснити лише професіонал своєї справи.

Нерідко порушуються права і свідків. Так, сьогодні Вас викликають на допит як свідка, а потім Вам вручають підозру, що є недопустимим та є істотним порушенням прав.

Не менш беззахисними є потерпілі, яким, як правило, відводиться пасивна роль спостерігача за процесом збирання доказів на стадії досудового розслідування і в судовому процесі також. Зібрані слідством неналежним чином докази в подальшому слугують доказовою базою сторони обвинувачення і їх недопустимість може бути з легкістю доведена стороною захисту.

З цих причин, участь адвоката у кримінальних справах по вбивствам є вкрай важливою як для забезпечення дотримання прав учасників справи, так і для зібрання належної, достовірної та допустимої доказової бази для відстоювання власної позиції в суді. А для підозрюваних це й закриття справи ще на стадії досудового розслідування.

 

 • ДТП з потерпілими

ПДР перенасичені різного роду правилами, які в загальному вигляді представляють собою інструкцію, якою й мають керуватися учасники дорожнього руху. Однак, досить часто всі деталі ПДР невідомі особам на яких вони поширюються. При цьому, якщо при ДТП постраждав пішохід, який отримав тілесні ушкодження, не оминути реєстрації кримінального провадження та встановлення того, дії кого саме, – водія чи пішохода, – стали причиною такої ДТП. І вже тут починається з’ясування того, хто саме порушив ПДР.

Правильна поведінка на місці події може пом’якшити вину та ступінь покарання. Перше про що варто подбати, ставши учасником ДТП – це скористатися правом на захист та забезпечити представництво адвокатом власних інтересів. Чому це важливо? Окрім того, що Ви можете не знати юридичної сторони ситуації, Ви також внаслідок шокового  стану або ж стану хвилювання не зможете дати адекватну оцінку ситуації – в таких випадках мало хто може зберегти спокій та холоднокровність. Адвокат же не керується емоціями, він оцінює ситуацію з точки зору законодавства.

Завдання адвоката супроводжувати справу від початку і до завершення, прослідити за всіма процесуальними нюансами, не допустити порушення прав підзахисного, з’ясувати, співставити та перевірити всі деталі справи, ініціювати проведення необхідних слідчих (розшукових) дій, зібрати необхідні докази та оскаржити неправомірні дії сторони обвинувачення.

В ході слідства проводиться значний масив слідчих (розшукових) дій – допити, огляди місця події, обшуки, експертизи (медична, автотехнічна, транспортно-трасологічна тощо), слідчі експерименти тощо. Який би у Вас статус учасника справи не був – підозрюваний, слідчий чи потерпілий – Вам доведеться неодноразово з’являтися для проведення процесуальних дій. Під час їх проведення можуть бути допущені неодноразові порушення, що в кінцевому результаті можуть бути визнані недопустимими.

З цих причин, участь адвоката у кримінальних справах по ДТП є вкрай важливою як для забезпечення дотримання прав клієнта, так і для зібрання належної, достовірної та допустимої доказової бази для відстоювання власної позиції в суді. А для підозрюваних це й закриття справи ще на стадії досудового розслідування.

 

______________________________________________________

Людина без спеціальної підготовки, яка не знає всіх тонкощів кримінального процесу, беззахисна перед законом. Але Конституція України гарантує кожній людині право на захист, і будь-який правоохоронний орган, який приступає до розслідування, повинен роз’яснити підозрюваному або потерпілому його права, в тому числі право на захисника.

Кожна людина, беручи участь в процесуальних діях в рамках кримінального провадження, повинна ствердити, що він/вона знає та розуміє свої права на захисника і чи бажає мати в якості свого захисника того чи іншого професіонала. Найліпший варіант не нехтувати правом на захист і вже на стадії досудового розслідування залучати адвоката, незалежно від того являєтесь ви підозрюваним, потерпілим чи свідком. 

 

Ключові контакти

Замовити консультацію