Neofelis

Податкові спори

Рішення нестандартних,
складних і запущених справПодаткові спори одна з найбільш затребуваних практик у сучасному світі. Ми успішно представляємо клієнтів на всіх стадіях виникнення і розвитку податкових спорів, починаючи від перевірок і закінчуючи оскарженням податкових повідомлень-рішень у вищих судових інстанціях. Наші адвокати мають великий досвід в справах оскарження актів перевірки податкових органів. Адміністративне та судове оскарження дій, або бездіяльності працівників податкової має безліч нюансів, тому їх вирішення потрібно доручити професіоналам. Адвокатське об’єднання «Неофеліс» володіє тими знаннями, які потрібні для безпеки Вашого бізнесу.

Держава часто вносить зміни та доповнення до законодавства, тому самостійно підприємцю освоїти податкове законодавство України практично неможливо, і адвокат з податкового права потрібен будь-якому вітчизняному підприємцю, а також керівнику організації. Об’єднання юристів та адвокатів “Neofelis Law Group” пропонує послуги адвоката з податкового права, якими може скористатися будь-який клієнт, який зіткнувся з необхідністю вирішувати податковий спір. Також наші фахівці надають консультації з питань, що стосуються форми оподаткування, ведення бізнесу на різних системах, видів податків і ведення бізнесу за кордоном. У нас великий позитивний досвід оскарження результатів податкових перевірок в судах і супроводу кримінальних проваджень на їх основі.

В сучасних українських умовах адвокат з податкових спорів необхідний не лише юридичним, але часто і фізичним особам. Найчастіше податкові спори відбуваються за участю двох сторін конфлікту, однією з яких виступає сам платник податків, а другим – державний податковий орган. Найчастіше причиною суперечки є відсутність виплат і неправильне нарахування податків. Для бізнесу важливі питання оптимізації оподаткування, можливості вести бізнес за кордоном. У той же час найпоширенішою проблемою є неправомірні податкові перевірки, донарахування сум до сплати, реєстрація кримінальних проваджень щодо несплати податків та фіктивному підприємництву, а також податкова застава (арешт майна).

До переліку послуг з податкового права входять:

  • Податкове структурування

Відкриваючи власний бізнес у підприємця виникає ряд питань, які самотужки вирішити не найкращий спосіб. Ключові питання виникають стосовно вибору правильної системи оподаткування та подальшого здійснення господарської діяльності таким чином, щоб мінімізувати податкове навантаження. З цією метою здійснюється податкове структурування бізнесу, яке неможливе без залучення профільного адвоката, що має не тільки досвід вирішення суперечок з податківцями, а й розуміє «внутрішню кухню» Вашого бізнесу.

Податкове структурування бізнесу представляє собою організацію (чи реорганізацію) структури бізнесу таким чином, щоб податкове навантаження було оптимальним з огляду на вимоги та обмеження діючого законодавства. Воно може стосуватися як глобального процесу створення ефективної структури бізнесу або ж стосуватися окремих бізнес-процесів.

Будь-яке структурування починається з аналізу діючої структури бізнесу з усіма її деталями та подробицями: основні контрагенти; призначення вхідних та вихідних платежів; які податки сплачуються, коли та в якому обсязі тощо.

На наступному етапі досконало вивчається законодавство, що застосовується до кожної окремої ситуації, формується розуміння того, які зміни необхідні, які побажання бізнесу можуть бути втілені в реальність, а які є недоцільними чи ризиковими.

Сформувавши чітку схему податкової оптимізації Вашого бізнесу починається здійснення конкретних дій – зміни в корпоративній структурі, переукладення договорів та контрактів із контрагентами, партнерами, клієнтами та підрядниками тощо.

  • Сприяння в отриманні індивідуальних податкових консультацій

Податковий кодекс України передбачає можливість звернення платника податків до контролюючого органу з метою отримання індивідуальної податкової консультації. Головна сутність такої консультації полягає в роз’ясненні платнику податків правильного застосування конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів щодо конкретної господарської операції.

Перевага отримання  такої консультації полягає в тому, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової, платника податків, який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому в письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що в майбутньому така податкова консультація була змінена або скасована. При цьому слід враховувати, що така консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому така надана.

  • Супровід податкової перевірки

Кожен керівник підприємства або фізична особа-підприємець знає, що до перевірки податкової потрібно бути готовим завжди, адже потрапити в поле зору контролюючого органу не складно. Підвести може недобросовісний постачальник або контрагент, неточності в поданих до податкової деклараціях, неможливість надання документів за запитом податкової і т.д.

Однак найбільш стресовим, мабуть, залишається відвідування підприємства податковим інспектором і виїзна податкова перевірка на підприємстві. Недостатня обізнаність керівництва підприємства в постійно змінюваному законодавстві, а також наявність психологічного бар’єру, що не дозволяє обґрунтовано і законно відстояти свою позицію перед представниками державного органу, призводять до безпідставного формування негативних висновків податковою, яка часто працює «на показник».

Для бізнесу будь-яка перевірка підприємства, будь-яке зафіксоване податковою порушення, як правило, обертається збитками і додатковими витратами, а нерідко, в результаті перевірки, інспектором виявляються факти, документи чи інші матеріали, що свідчать про наявність в діях посадових осіб підприємства кримінального злочину. При цьому в 99% випадків інспектор, що прийшов до Вас з перевіркою, не піде без результату. Однак, вихід є, а саме – залучення профільного адвоката, що має практичний досвід роботи в податкових органах.

Адвокати «Неофеліс Ло Грууп»:

проконсультують з питань, пов’язаних з проведенням перевірки;

підготують до податкової перевірки документації на предмет її відповідності законодавству і фактично проведеним операціям;

проведуть інструктаж співробітників щодо дій під час перевірки;

підготують відповіді на запит податкової про надання інформації або документів для проведення перевірки;

оскаржать наказу про призначення перевірки;

супроводжуватимуть податкові перевірки фізично та забезпечать представництво ваших інтереісв;

оскаржать рішення, ухвалених податковою за результатами перевірки.

  • Підготовка відповіді на запит податкової про надання інформації

Відповідно до чинного законодавства податківці вправі надсилати платникам запити про надання інформації. Для цього мають існувати відповідні підстави, а сам запит має відповідати встановленим вимогам щодо його оформлення. За загальним правилом, платники податку зобов’язані надавати інформацію, визначену в запиті податкової, а також документально її підтверджувати.

Однак, у разі невідповідності направленого Вам запиту податкової про надання інформації встановленим чинним законодавством вимогам, Ви вправі й не надавати на нього відповідь. Однак, і в останньому випадку для убезпечення себе від зайвих підозр, слід підготувати відповідь із зазначенням причин ненадання інформації (невідповідності запиту встановленим вимогам) та того, що всю необхідну інформацію разом із документальним підтвердженням буде надано після отримання запиту, який відповідає вимогам чинного законодавства.

У будь-якому випадку після отримання запиту податкової виникає необхідність ретельного вивчення його змісту на відповідність чинному законодавству, що без юридичних знать та практичного досвіду кваліфіковано здійснити неможливо. У зв’язку з цим  виника необхідність у залученні адвоката, який не тільки детально вивчить сам запит податкової на надання інформації, а й підготує обґрунтовану відповідь на нього.

  • Оскарження податкових повідомлень-рішень

ППР можуть бути оскаржені як в адміністративному, так і судовому порядку. На сьогодні найбільш результативним залишається судовий порядок оскарження ППР, оскільки існує достатньо значна судова практика оскарження таких рішень з позитивним для суб’єктів господарської діяльності результатом, в той час як адміністративне оскарження, як правило, не надає ніякого результату.

При оскарженні ППР правильна оцінка дій та рішень контролюючого органу і ситуації в цілому – це запорука майбутнього скасування винесеного контролюючим органом податкового повідомлення–рішення і захисту інтересів Вашого підприємства. При оскаржені податкових повідомлень–рішень існує багато нюансів, тому цю роботу краще довірити професіоналам з досвідом ведення подібних спорів.

Якщо Ви вважаєте, що ППР у Вашому випадку було прийнято безпідставно, то Вам саме час звернутися до АО «Неофеліс Ло Груп». Наші адвокати допоможуть Вам оскаржити ППР, проконсультують з усіх питань та на високому професійному рівні представлять Ваші інтереси як в податковій, так і у суді.

  • Оскарження рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ

Спори, пов’язані з оскарженням рішень податкових органів про анулювання ПДВ-реєстрації, — одні з найбільш численних та запеклих. І це зрозуміло. Якщо з незаконним, на думку платника податків, застосуванням штрафної санкції чи донарахуванням податкових зобов’язань інколи простіше змиритися, не вдаючись до тривалих судових розглядів, то питання наявності чи відсутності статусу платника ПДВ набагато більш принципове.

З нашого досвіду, податкові органи можуть безпідставно прийняти рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ, навіть коли декларації з ПДВ не свідчать про відсутність постачання або придбання товарів чи послуг протягом минулого року. Очевидно, це один зі способів не дати платнику ПДВ скористатися у подальшій діяльності сформованим на момент анулювання податковим кредитом та правом на бюджетне відшкодування ПДВ.

Оскаржити рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ Ви зможете як в адміністративному, так і в судовому порядку, однак перший, як правило, не дає жодного результату. У зв‘язку з цим значна частина платників податків, обходячи процедуру оскарження у вищому податковому органі (яка не є обов’язковою), одразу звертається з позовом до адміністративного суду, розраховуючи на більшу його об’єктивність.

Необґрунтоване анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативною податкового органу – це ще не привід опускати руки. Паралельне оскарження рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ та податкового повідомлення-рішення, отриманого внаслідок такого анулювання, може стати успішним способом відновити свою реєстрацію платника ПДВ, продовжити господарську діяльність у звичному режимі та сплачувати ПДВ відповідно до законодавства.

А тому, якщо Ви вважаєте, що анулювання реєстрації платника ПДВ у Вашому випадку було безпідставним, то Вам саме час звернутися до АО «Неофеліс Ло Груп». Наші адвокати допоможуть Вам оскаржити неправомірні дії податківців, проконсультують з усіх питань та на високому професійному рівні представлять Ваші інтереси як в податковій, так і у суді.

  • Оскарження рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку

Платникам спрощеної системи варто перевіряти свій податковий стан, оскільки безпідставне переведення платників єдиного податку на загальну систему є доволі поширеним явищем.

У випадку анулювання реєстрації платником єдиного податку фізична особа – підприємець не може бути платником цього податку із дати вилучення з Реєстру платників єдиного податку і її діяльність оподатковується за правилами загальної системи оподаткування.

Якщо платник податків вважає, що контролюючим органом було не правомірно анульована реєстрація його платником єдиного податку, він може оскаржити рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку як в адміністративному, так і в судовому порядку.

На час адміністративного і судового оскарження рішення про анулювання реєстрації платника ЄП підстави для застосування спрощеної системи оподаткування у підприємця відсутні. Проте, у разі прийняття рішення контролюючого органу або суду на користь підприємця за яким скасовано анулювання реєстрації платника ЄП, контролюючим органом самостійно вносяться зміни до реєстру платників ЄП, зокрема, анулюється дата виключення підприємця з реєстру платників ЄП. Тобто така особа продовжує перебувати на спрощеній системі оподаткування, у тому числі за період адміністративного або судового оскарження.

Як правило, анулювання реєстрації підприємця платником єдиного податку пов’язана з порушенням умов перебування такого на відповідній групі і можуть мати чітко виражений характер, що ускладнює оскарження такої ануляції. Втім, існують підстави оскарження рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку, які часто допускаються податківцями, що і є підставою для оскарження відповідного рішення. Серед них: порушення порядку прийняття рішення, відсутність податкового повідомлення-рішення тощо.

Для виявлення та належного обґрунтованого та грамотного оскарження рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку варто заручитися допомогою адвоката-професіонала, знайти яку Ви зможете в АО «Неофеліс Ло Груп».

  • Оскарження відмови податкового органу в реєстрації податкової накладної

Вже тривалий час бізнес в Україні «потерпає» від блокування реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних органами Державної податкової служби України. Особливо, із початку введення системи призупинення реєстрації податкових накладних, схожих на фіктивні, накладні сільгоспвиробників почали масово блокувати. Таке блокування податкових накладних призводить до появи збитків у обох сторін – продавця (постачальника) і покупця.

Відмова в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування — це ще не кінець. Адже платник ПДВ має право оскаржити рішення. Оскарження такого може бути здійснено як в адміністративному, так і в судовому порядку.

Адвокати АО «Неофеліс Ло Груп» мають позитивну практику захисту порушених внаслідок відмови податкового органу в реєстрації податкової накладної прав фермерів, аграріїв та іншого бізнесу. Ми надаємо бізнесу юридичну допомогу як на початковій стадії виникнення проблеми, так і на стадії оскарження дій чи рішень податкових органів до суду, допомагаємо домогтися швидкого виконання судового рішення.

________________________________________

Сучасному підприємцю краще не ризикувати і не пробувати регулювати податкові спори з фіскальною службою самостійно. Кваліфікований податковий адвокат з об’єднання “Neofelis Law Group” забезпечить повний супровід позовів і справ нашого клієнта, як в судових процесах, так і досудових розглядах. Куруючий партнер нашого об’єднання є дипломованим аналітиків в питанні безпеки бізнесу. Ми допоможемо Вам перевірити Ваших контрагентів, провести юридичний аудит вашої бухгалтерії і аналіз договорів на предмет фінансових і податкових ризиків, перспективи проведення перевірок фіскальними та іншими контролюючими органами (МНС, МВС, СБУ, Держпродспоживслужби і т.д), а також рейдерських захоплень і не правових дій з боку несумлінних працівників.

Ключові контакти

Замовити консультацію