Результатом представництва інтересів клієнта адвокатами АО “Неофеліс”стала відмова суду в застосуванні тримання під вартою

Захищаючи права підозрюваних в кримінальному провадженні, потрібно бути готовим до всього зі сторони слідства – це той висновок до якого приходиш з часом, будучи захисником.

В кримінальному провадженні по обвинуваченню нашого клієнта в особливо тяжкому злочині, яке має частково політичний відтінок, довелося стикнутися з тим, що слідство навмисно підробило підпис нашого клієнта і направило в суд документ з вимогами, які явно не відпоідали інтересам нашогопідзахисного. З метою запобігти прийняттю рішення, яким було б задоволено вимоги викладені в поданому слідством документі, нами як стороною захисту було повідомлено суд що такий документ нашим клієнтом не подавався, а також було сповіщено про факт підробки підпису такого. Після цього як суд, так і наш клієнт, стали жертвами утисків зі сторони слідства.

Як наслідок, відносно нашого клієнта було відкрито кримінальне провадження по наданню завідому неправдивих свідчень по факту підробки його підпису. Слідство спрацювало швидко, що зазвичай не є характерним для роботи такого. Однак в якості ніхто не виділився і зібрані докази викликають багато питань.

Крім того, слідство одразу ж звернулося до суду з вимогою застосувати до нашого клієнта такий запобіжний захід як тримання під вартою. Чому слідство зажадало застосувати саме такий запобіжний захід, який по Кримінально-процесуальному кодексу вважається найтяжчим? – питання риторичне. Однак, вживши всіх можливих заходів, стороною захисту було доказано суду, що клопотання слідства не підлягає задоволенню. Наслідком виконаної нами роботи стало прийняття судом рішення на користь нашого клієнта. Для нас це, перш за все, означає, що наш підзахисний надалі зможе вести нормальний спосіб життя, жити із своєю сім’єю і відчувати себе повноцінним членом суспільства.

 

Ухвала Печерського районного суду міста Києва від 19.08.2020

Справа № 757/34911/20-к